Skip to main content

Ostatnimi czasy ruszyła bardzo ciekawa inicjatywa mająca na celu udzielanie rad poprzez prawników poprzez internet. Jest to projekt unijny i prawie każdy może za darmo napisać na określony adres mailowy i pozyskać poradę prawną. Jednak czy de facto ma to sens? Oczywiście, że tak, gdyż dzięki temu łatwe sprawy mogą być w intuicyjny sposób rozwiązane lub także ludzie, którzy potrzebowali takowej porady dostaną dodatkowe, cenne wskazówki, co powinni dalej robić, aby rozwiązać daną kwestię. To wszystko jest bardzo pomocne. Oczywiście to nie jest tak, ze możemy napisać do byle, jakiego prawnika, ponieważ tutaj mamy podany specjalny adres, pod którym są udzielane porady za darmo i jedynie tam takową odpowiedź mamy szanse uzyskać. Warto jest spróbować jak to można działa, gdyż oby jak najwięcej było aktualnie podobnych inicjatyw i dobrze by było, gdyby zostały one bardziej nagłaśniane przez media. Wtedy jeszcze więcej osób będzie miało okazję korzystać z bezpłatnych porad prawnych poprzez internet, być ma możliwość komuś bardzo to pomoże.