Skip to main content

Nauka a czas wolny

By 25 maja 2018

Nauka, praca, czas wolny na odpoczynek – to przykładowy harmonogram każdego z nas. Podczas, gdy egzystujemy swoim życiem, w wielu przypadkach ciekawym i obfitującym w rozrywki nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w wielu krajach ludzie nie mają takich przywilejów jak my. Codziennie na świecie wielokrotnie łamie się prawa człowieka. Wyzysk, przetrzymywanie i więzienie to tylko niektóre z upokorzeń, które musi znosić człowiek. Szczególnie głośne są sprawy łamania praw człowieka w tybecie czy na bliskim wschodzie. Co prawda istnieją organizacje, które zajmują się dbaniem o humanitarne traktowanie więźniów czy pracowników fabryk zlokalizowanych w ubogich krajach, niestety ich wpływy nie są na tyle silne, żeby naprawić całe zło świata. Zapisy i paragrafy to jedno, jednakże zawsze wyszukają się jednostki, które będą postępowały w metodę nielegalny i dojdzie do pogwałcenia prawa. Czasami warto natomiast zainteresować się sytuacją na świecie, być może nasz głos także będzie miał znaczenie. Organizacje zajmujące się prawami człowieka ze 100% pewnością przyjmą nas w swe kręgi z otwartymi rękoma.