Skip to main content

Galeria Handlowa Solvay Park

By 25 maja 201820 września, 2020Bez kategorii

Galeria Handlowa Solvay Park to niewielkie centrum położone w Borku Fałęckim naprzeciwko Parku Handlowego Zakopianka. Zostało udostępnione klientom w październiku 2007 roku. Jego nazwa nawiązuje do postaci Ernesta Solvay’a, belgijskiego chemika, którego nazwisko na zawsze wpisało się w historię Krakowa. Sam budynek galerii, w ujęciu architektonicznym, posiada zwartą formę, poprzecinaną pasami ramp wjazdowych. W części frontowej, wykończonej naturalnym kamieniem, trzy ażurowe portale podkreślają ważne osie galerii. Kluczowy element wnętrza stanowi doświetlone światłem dziennym atrium,
przechodzące otwartą przestrzenią poprzez trzy poziomy budynku, z ruchomymi schodami i windami panoramicznymi oraz kilkupoziomową kompozycja wodną. Na dwóch niższych poziomach głównymi najemcami są Delikatesy Bomi oraz sklep RTV i AGD – Media Markt. Na piętrze króluje moda. Znajdują się tam butiki ze znanymi markami odzieży oraz sklepy obuwnicze. Centrum nie zapomniało także i o najmłodszych. Na nich czeka sala Kids Play z wewnętrznym placem zabaw, gdzie istnieje możliwość pozostawienia swoich pociech pod opieką wykwalifikowanego personelu na czas zakupów. Dodając do tego kilka punktów usługowych oraz restauracje i kawiarnię otrzymujemy kameralne miejsce, w którym zakupy to przyjemność.

Lokalizacja: ul. Zakopiańska 105
Kontakt:012 257 39 10
centrum@solvaypark.pl
Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Sobota 9:00 – 21:00
Niedziela 10:00 – 20:00

Mapa