Skip to main content

Bar Sałatkowy Chimera

By 25 maja 201820 września, 2020Bez kategorii

Przy jednej z bocznych uliczek odchodzących od starego krakowskiego rynku mieści się wyjątkowy lokal. Chimera proponuje swoim gościom dwa typy lokalu usytuowane w zabytkowym wnętrzu średniowiecznej kamienicy przy ulicy Św. Anny. Elegancka restauracja, jest idealnym miejscem romantycznych spotkań we dwoje. Oprócz oryginalnego menu, w którym znajdziemy potrawy z gęsi, jagnięciny oraz dziczyzny, możemy wybierać spośród starannie wyselekcjonowanych europejskich win i wykwintnych deserów. Jednak ciekawszą propozycją jest bar sałatkowy, mieszczący się w zadaszonym i ogrzewanym podwórzu. Jest to pierwszy i największy tego typu lokal w Krakowie. Do dyspozycji gości jest trzymetrowa lada pełna różnego rodzaju sałatek (40 rodzajów), ciepłych dań mięsnych i wegetariańskich (30 rodzajów) oraz własnych wypieków i naturalnych soków. Dania wydawane są ekspresowo w trzech prostych wariantach. Na początek wybieramy wielkość porcji (1, 4 lub 6), a następnie przy pomocy obsługi zapełniamy talerz wybranymi przez siebie propozycjami dań z bufetu. Do wyboru mamy między innymi: tarty, zapiekanki, sałatki i surówki, makarony oraz ciasta. Pieczywo i sosy dostajemy gratis. Cena talerza to wydatek rzędu od 4 do 16 złotych, w zależności od ilości wybranych przez nas porcji (waga jednej porcji to 100g). Lokal jest czynny codziennie od 9:00 do 22:00. Od wiosny do jesieni dostępny jest także sezonowy ogródek z miejscami dla palących. Lokal wychodzi także z propozycją dla spieszących się i najbardziej zabieganych, proponując im sklep czynny codziennie i oferujący świeżo wyciskane soki, kanapki, tarty i domowe ciasta.

Oferta lokalu:
• Dania wegetariańskie
• Catering
• Obsługa grup zorganizowanych
• Organizacja mini-konferencji
• Sklep z własnymi wyrobami
• Ogródek dla palących

Lokalizacja: ul. Św. Anny 3
Kontakt:012 292 12 12
bar@chimera.com.pl

Mapa

Galeria