Szkoła językowa British Council

Fax +48 (0) 12 428 59 40
bc.krakow@britishcouncil.pl

JĘZYK ANGIELSKI OGÓLNY

Kursy dla osób powyżej 18 roku życia są dostępne na wszystkich poziomach zaawansowania. Nasze kursy ogólne systematycznie rozwijają znajomość języka i pozwalają na:

nabycie pewności w używaniu języka angielskiego,
wzmocnienie umiejętności mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania,
poprawienie wymowy w języku angielskim i zwiększenie poprawności gramatycznej,
rozwinięcie zasobów słownictwa,
nabycie umiejętności pomocnych w efektywnej nauce.

Nasi nauczyciele stosują komunikatywną metodę nauczania języka angielskiego, która zachęca studentów do czynnego udziału w zajęciach. Poprzez systematyczną naukę, uczniowie stopniowo zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do swobodnego komunikowania się.

KURSY PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINÓW

British Council w Polsce administruje brytyjskimi egzaminami językowymi Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages). Nasze kursy przygotowują uczestników do egzaminów FCE, CAE i CPE. Więcej na temat egzaminów, znajduje się na. Nasze kursy obejmują:

metody i techniki egzaminacyjne,
starannie przemyślane prace domowe,
rozwiązywanie przykładowych zestawów egzaminacyjnych.

Podczas trwania kursu nauczyciel indywidualnie omawia postępy i pomaga wyznaczyć cele w dalszym procesie nauki języka.

Na zakończenie kursu, na danym poziomie określonym przez Radę Europy, wydawany jest certyfikat.

*Opłata za kurs nie obejmuje opłaty egzaminacyjnej.

KURSY PRZYGOTOWUJĄCE DO MATURY

Kurs skierowany jest do młodzieży klas maturalnych i prowadzony na poziomie średnio-zaawansowanym wyższym. Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do zdania egzaminu maturalnego. Kursy rozwijają nie tylko umiejętności wymagane na egzaminie, ale również pozwalają poznać różne aspekty kultury krajów anglojęzycznych.