Pralnia Samoobsługowa i kawiarnia Frania Cafe

By 25 maja 201820 września, 2020Bez kategorii

Frania Café oferuje usługi z zakresu: pranie, sortowanie odzieży, suszenie ubrań, serwowanie napojów, drinków, alkoholu.

Niezwykłe miejsce na mapie Krakowie. Niezwykłe, bo jedyne w swoim rodzaju. Dosłownie na samym skrzyżowaniu Ulicy Starowiślnej z Dietla mieści się niepozorna knajpa, a dokładniej pralnio-kawiarnia, Frania Cafe. Pierwsze wcielenie tego nowatorskiego połączenia pralni oraz kawiarni powstało w 2007 roku na ulicy Wrzesińskiej. Całość mieściła się w 50-cio metrowym lokalu. Obecna powierzchnia pralnio-kawiarni zajmuje 130 m2. Odbywają się tutaj koncerty, wernisaże, wystawy. We Frani Cafe nigdy nie wieje nudą. Czekają tutaj gry planszowe, książki oraz gazety do poczytania. Można
skorzystać z internetu, A wszystko to przy akompaniamencie sześciu pralek.

„Skończyły się czasy, gdy pranie było nudnym obowiązkiem gospodyń domowych. Frania Cafe to jedna wielka wirówka. Koncerty, skarpety, wernisaże…Nieustannie otwarci na kreatywne świato-patrzenie, łapiemy dźwięki, chwytamy obrazy… a w tle cichutko przypominają o sobie niestrudzone pralki i suszarki. Wierzymy, że zapach jest kluczem do duszy: „rozstrzyga o skłonności lub pogardzie, odrazie lub ochocie, miłości lub nienawiści”. Dlatego Frania Cafe postawiła na pachnący świeżością lokal bez papierosa.” – tak piszą o sobie sami właściciele.

Godziny otwarcia: codziennie od 10:30 do 24:00
Ilość miejsc w lokalu: 40
Ilość miejsc w ogródku: 30

Ilość pralek: 6

Ilość suszarek: 4

W ofercie Frani Cafe dostępna jest karta Pracza, z którą 10 –te pranie i suszenie jest za darmo.

Pralnia Samoobsługowa i kawiarnia Frania Cafe

Ulica Starowiślna 26, Kraków
Tel: 783945021
e-mail: kontakt@franiacafe.pl
Kontakt z menagerem:
Tel: 722260444
e-mail: manager@franiacafe.pl

Mapa

Galeria