Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu oraz kreatywne połączenie nauki z rozrywką. Mowa tu o plenerowej ekspozycji sezonowej złożonej z ponad pięćdziesięciu instalacji edukacyjnych, których zadaniem jest w równej mierze uczyć i bawić. Przebywając w tym niezwykłym muzeum, każdy niezależnie od wieku, zatraca się na chwilę w niepowtarzalnym klimacie otaczających go zewsząd, odwiecznych praw przyrody. Ogród Doświadczeń jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, a jego idea została przeniesiona na rodzimy grunt aż z Norymbergii. Rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2007 roku. Na obszarze 6 hektarów, wydzielonych z części krakowskiego Parku Lotników Polskich, zgromadzone są urządzenia z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Każda z instalacji prezentuje wybrane zjawiska przyrody. Można tu przykładowo samemu wywoływać wir wodny albo samodzielnie rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie. Ogród jest dostępny dla zwiedzających od kwietnia do końca w października, codziennie w godzinach od 8:30 (w weekendy od 10:00) do godzin wieczornych, w zależności od miesiąca. Kasy przestają działać godzinę przed zamknięciem obiektu. Istnieje możliwość rezerwacji telefonicznej oraz wynajęcia przewodnika. Na miejscu czekają na nas instruktorzy, którzy towarzyszą w odkrywaniu praw rządzących światem przyrody i na każdym kroku służą swoją pomocą. Dodatkowo, na terenie parku istnieje możliwość organizacji imprez firmowych, a także uczestnictwa w cyklicznych warsztatach, adresowanych do uczniów szkół na wszystkich szczeblach edukacji.

Oferta:
• Organizacja imprez firmowych i urodzin dla dzieci
• Warsztaty edukacyjne dla uczniów
• Przewodnik