Centrum Wspinaczkowe Forteca

Ideą działalności Centrum Wspinaczkowego Forteca jest promowanie wspinaczki wśród możliwie najszerszego grona osób. Naszym celem i ambicją jest udowodnienie, że w sporcie tym można czerpać przyjemność i satysfakcję w każdym wieku i na każdym stopniu zaawansowania. Chcemy zmienić stereotypowe wyobrażenie o nadludzkich warunkach fizycznych niezbędnych do uprawiania wspinaczki. W Fortecy czekają wykwalifikowani instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia dla zarówno dla dzieci, początkujących oraz tych, którzy rozpoczęli już swoja przygodę ze wspinaczką. Można dołączyć do sekcji sportowej lub rekreacyjnej na każdym poziomie zaawansowania. Na terenie Centrum organizowane są także różnego rodzaju imprezy firmowe, integracyjne oraz przyjęcia urodzinowe.Do dyspozycji gości i osób towarzyszących na terenie Centrum znajduje się wypożyczalnia sprzętu, sklepik, szatnie z prysznicami, czytelnia i kawiarenka, boulderownia, parking
dla samochodów i rowerów.

Centrum Wspinaczkowe Forteca oferuje 50 stanowisk asekuracyjnych + 9 na rzeźbionym panelu oraz ściany wspinaczkowe o wysokości 9 metrów + 2 szyby o wysokości po 17 metrów, których łączna powierzchnia wynosi 1200 m2. Docelowa powierzchnia ścian wynosi 2000 m2. Jest to jeden z największych obiektów tego typu w Polsce.

Ceny biletów jednorazowego wstępu od poniedziałku do piątku do godziny 15 wynoszą: ulgowy 9 zł, normalny 12 zł. Po godzinie 15 bilet ulgowy kosztuje 15 zł, normalny 20 zł. W weekendy ceny biletów jednorazowego wstępu przez cały czas otwarcia tzn. od 10 – 23 wynoszą: ulgowy 10 zł, normalny 15 zł. W cenę biletu wliczone jest przeszkolenie z podstawowych zasad asekuracji. Bilety ulgowe przysługują: dzieciom i młodzieży do 18 roku życia, uczniom szkół podstawowych i średnich na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, studentom na podstawie ważnej legitymacji studenckiej.

Do ceny biletów trzeba jeszcze doliczyć koszty wypożyczenia sprzętu: za uprząż i przyrząd asekuracyjny zapłacimy po 2 złote, woreczek na magnezję wyniesie nas złotówkę. Jeśli chodzi o obuwie, mamy do wyboru dwa rodzaje. Pierwszy to tzw. buty „korkery”. Wypożyczenie ich kosztuje 2 zł. Drugi typ butów to buty wspinaczkowe. Dostaniemy je za 6 zł. Podsumowując, całkowity koszt jednorazowego wejście na ściankę studenta/ucznia w sobotę, z wypożyczeniem sprzętu
(wybieram wariant z butami wspinaczkowymi) to 21 zł. Jeśli osoba upoważniona do zniżki dysponuje wolnym czasem w dni robocze do godziny 15 wejście z wypożyczeniem sprzętu będzie ją kosztować 20 zł, natomiast po godzinie 15 już 26 złotych. W przypadku biletów normalnych ceny wynoszą analogicznie: 26 zł, 23 zł i 31 zł.

W Centrum można nabyć karnet weekendowy, obowiązuje on od piątku od godziny 15, do niedzieli do godziny 23. Karnet weekendowy ulgowy kosztuje 30 zł, normalny 40 zł.

Istnieje możliwość indywidualnej opieki instruktora po dokonaniu uprzedniej rezerwacji telefonicznej. Koszt: 30 PLN za 1 godzinę, plus koszt wstępu według cennika; wypożyczenie sprzętu gratis.

W ofercie Centrum Wspinaczkowego Forteca znajdują się także bilety rodzinne, bilety wielokrotnego wstępu, abonamenty miesięczne, długoterminowe, bilety grupowe oraz wejścia zorganizowane.

Wszystkie informacje o cenach poszczególnych biletów znajdują się na stronie Centrum www.cwf.pl

Centrum Wspinaczkowe Forteca oferuje:

• Sekcje wspinaczkowe
  • Sklep w CW Forteca