Cafe Culca

Zaraz przy kładce Ojca Bernatka znajduje się przytulne i urokliwe miejsce – Cafe Culca. Z wnętrza lokalu prezentuje się piękny widok na klimatyczne zabudowania Podgórza. W sezonie letnim możemy usiąść przy stoliku na zewnątrz knajpy. Jest to świetne miejsce na wypad całą rodziną, Culca perfekcyjnie przygotowana jest na przyjęcie najmłodszych gości pod każdym względem. Już sam wystrój przyciągnie uwagę dzieci, mogą szaleć na pufach o fantazyjnych kształtach i ciekawych kolorach, znajdą tutaj kącik z zabawkami, książkami. Można oddać je pod opiekę wykwalifikowanych Animatorów. Klientom, którzy dziećmi już nie są lokal oferuje chwilę wytchnienia, w spokojnej, cichej okolicy. (Oczywiście poza porami, kiedy szturmem zbiegają się tutaj najmłodsi na warsztaty czy imprezy organizowane specjalnie dla nich :).

Co Culca ma do zaoferowania kulinarnie? Można tu zjeść śniadanie na trawie lub na łące, jak kto woli, śniadanie na dzień dobry czy śniadanie na spontanicznie. Nazwy bardzo zachęcające. Ceny? W granicach 8 -13 złotych. Dostaniemy również kanapki (ciepłe bagietki) z czym tylko dusza zapragnie, w cenach 15 – 20 zł. W porze obiadowej warto spróbować jednego z dań głównych: wołowiny duszonej z pęczakiem i sałatką ogórkową (26 zł), kurczaka w białym, lekko limonkowym sosie z mgiełką makaronową (26 zł) czy łososia z pieca z frytowanymi batatami i gotowanymi warzywami (30 zł). W upalne dni dostaniemy orzeźwiające koktajle: owocowe, warzywne, sezonowe lub smoothy (10 – 12 zł). Dla koneserów kawy: espresso (6 zł), kawa czarna ( 6,50 zł), kawa biała (7 zł) ,cappuccino (8 zł),  kawa zbożowa z cynamonem, imbirem, kardamonem ( 9 zł), latte ( 9 zł), latte z syropem (10 zł), kawa mrożona (10 zł).

Menu do pobrania ze strony

Oferta Cafe Culca dla dzieci:

• Party Culca – imprezy spontaniczne oraz zorganizowane w ramach rodzinnego Klubu Wielbicieli Leniwej Niedzieli
  • Warsztaty i spotkania – przygotowane wspólnie z designerami i animatorami kultury
  • Imprezy okolicznościowe – urodziny, chrzciny, czas dzieci
  • Zabawy dla dzieci prowadzone przez doświadczonych Animatorów